EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Miasto bydgoszcz

Kolejny europejski sukces. Artego Bydgoszcz nadal na szczycie!

Artego Bydgoszcz odniosło pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach EuroCup Women przed własną publicznością. W meczu 4 kolejki tych rozgrywek Bydgoszczanki pokonały zespół MBA Moskwa 78:65

Wyniki

Drużyna1234WynikWynik
Artego Bydgoszcz2116192278Wygrana
MBA Moscow926141665Przegrana

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości 2:0 i jak się później okazało było to jedyne prowadzenie w tym spotkaniu. Artego szybko jednak odpowiedziało trafieniach Julie McBride, oraz Jenniffer Oneill i po kilku minutach to Bydgoszczanki prowadziły 7:4. Oba zespoły miały duże problemy ze skutecznym kończeniem akcji podkoszowych w tej części. Przyjezdnym udało się powstrzymywać w polu 3 sekund środkową Artego Denneshe Stallworth, jednak w ataku Rosjanki popełniały dużo błędów przez co nie potrafiły odskoczyć na bezpieczną różnice punktową.

W drugiej części tej odsłony to Artego zdołało zbudować przewagę dzięki skutecznym trafieniom z obwodu Jenniffer Oneill. Na pierwszą przerwę bydgoszczanki zeszły z prowadzeniem 21:9 Wydawało się że bardziej doświadczony bydgoski zespół z czasem przejmie inicjatywę i będzie kontrolował przebieg spotkania, jednak drugą część to Rosjanki rozpoczęły od prowadzenia 8:0 doprowadzając do wyniku 21:17. Mimo optycznej przewagi na boisku, Artego nie potrafiło udokumentować jej punktami i na przerwę gospodynie schodziły z zaledwie dwupunktowym prowadzeniem 37:35.

Po przerwie przewaga podopiecznych trenera Tomasza Herkta znów sięgnęła 7 punktów (56:49) i mimo ambitnej pogoni MBA, końcówka meczu znów należała do bydgoszczanek które ostatecznie zwyciężyły 78:65

Była to trzecia wygrana w tegorocznych rozgrywkach EuroCup, dzięki czemu Artego zostało samodzielnym liderem w swojej grupie.