EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Kujawy Pomorze Miasto bydgoszcz

Ogromna waleczność przeciwniczek – jednak Artego nadal liderem BLK

 

fot. Michał Młodzikowski

W meczu 6 kolejki Artego Bydgoszcz pokonało ENEA AZS Poznań 79:72

[event_results 11848]

Przed rozpoczęciem spotkania miała miejsce miła uroczystość. Przedstawiciele klubu KS Basket 25 Bydgoszcz oraz kibiców wręczyli okazały bukiet kwiatów, oraz koszulkę z numerem 200 kapitan bydgoskiego zespołu Elżbiecie Międzik, która w czwartek rozegrała swoje dwusetne oficjalne spotkanie w barwach bydgoskiego klubu.

Zgodnie z oczekiwaniami mecz rozpoczął się od prowadzenia miejscowych które po wcześniejszej porażce w meczu EuroCup z UMEA Udominate chciały się zrehabilitować przed swoją publicznością. Po trafieniach Jennifer Oneill, Denneshy Stallworth i Elżbiety Międzik w 4 minucie Artego prowadziło 10:5. W dalszej części pierwszej kwarty bydgoszczanki miały jednak duże problemy ze znalezieniem drogi do kosza i po serii 10 punktów poznanianek w tym dwóch trafieniach z dystansu Davis, ENEA AZS prowadził już 22:12. Straty udało się zmniejszyć po akcji 2+1 Denneshy Stallworth, jednak to przyjezdne na pierwszą przerwę zeszły z prowadzeniem 23:16 Początek drugiej połowy nadal zwiastował niespodziankę. Artego miało spore problemy z odrabianiem strat, a straty do 3 punktów (26:29) udało się zmniejszyć po dwóch trzypunktowych trafieniach Julii Adamowicz. Stan rywalizacji na remis 36:36 ustaliła dopiero po 6 minutach gry Dragana Stankovic skutecznie kończąc akcje podkoszowe.

Młody zespół ENEA AZS bardzo ambitnie stawił czoła faworyzowanym bydgoszczankom i po trafieniach Julii Tyszkiewicz jeszcze przed przerwą uzyskał 6 punktów przewagi (45:39). Druga połowa meczu miała bardziej wyrównany przebieg, a skuteczniejsze okazały się w niej bydgoszczanki które po ciężkim boju pokonały beniaminka 79:72

STATYSTYKI SPOTKANIA TUTAJ

 

fot. Michał Młodzikowski

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/2017/mecze/2017-10-22-poznan”]