EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Miasto bydgoszcz

Artego pewnie wygrywa DERBY

W pierwszym spotkaniu przed własną publicznością, Artego Bydgoszcz pokonało Energę Toruń 94:64

Koszykarskie Derby Pomorza i Kujaw tradycyjnie ściągnęły na trybuny Artego Areny tłumy kibiców obu drużyn. Zarówno Artego jak i Energa przed rozpoczęciem sezonu mocno przebudowały swoje składy ze względu na występ w EuroCup. Obie drużyny także w przekonujacym stylu wygrały swoje spotkania na inaugurację rozgrywek Basket Ligi Kobiet.

Wyniki

Drużyna1234WynikWynik
Artego Bydgoszcz2225222594Wygrana
Energa Toruń1313142464Przegrana

Sobotni mecz rozpoczął się od wymiany ciosów. Przez pierwsze dwie minuty trwał pojedynek „kosz za kosz”, a na trafienia Jennifer Oneill i Justyny Żurowskiej-Cegielskiej skutecznie odpowiadały Lauren Mansfield i Kelley Cain. Na tablicy widniał wtedy wynik 7:6 dla Artego. Kolejne minuty to początek boiskowej dominacji gospodyń, które do ataku poprowadził „generał” Julie McBride. Bydgoska rozgrywająca znakomicie kierowała grą swoich koleżanek, a także celnie trafiała z dystansu i po 4 minutach gry przewaga miejscowych wzrosła do 9 punktów (15:6). Z każdą kolejną minutą przewaga Artego powiekszała się. Trener Tomasz Herkt skutecznie korzystał z dłuższej ławki, a dobre zmiany dały Agnieszka Szott Hejmej i Dragana Stankovic która znacznie ograniczyła poczynania ofensywne Cain. Na przerwę Artego schodziło z prowadzeniem 47:26. W drugiej połowie miejscowe kontynuowały swoją znakomitą grę, nie pozwalając toruniankom nawet przez chwilę na zmniejszenie strat, a efektowne zwycięstwo celnymi rzutami z dystansu przypieczętowały Paulina Kuczyńska i Sylwia Bujniak.