EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Miasto bydgoszcz

CCC Polkowice dokończyły dzieła – zostały brązowymi medalistkami BLK

W trzecim meczu o brązowy medal Basket Ligi Kobiet CCC Polkowice pokonało w Bydgoszczy Artego 77:56.

Wyniki

Drużyna1234WynikWynik
Artego Bydgoszcz1410141856Przegrana
CCC Polkowice2720121877Wygrana

Była to trzecia wygrana „pomaranczowych” które sezon kończą na najniższym stopniu podium.
Mecz od pierwszych minut układał się na korzyść przyjezdnych które, po trzypunktowych rzutach Weroniki Gajdy i Valerii Musiny, oraz szybkich atakach Magdaleny Leciejewskiej i Mariony Ortiz wyszły na prowadzenie 15:5.

W pierwszej połowie Artego wydawało się zupełnie bezradne w defensywie, przez co skuteczne dziś CCC z każdą minutą powiększało swoją przewagę. Po kolejnych trafieniach z dystansu Angeliki Stankiewicz i Raisy Musiny na tablicy wyników mieliśmy już 18:36.
Trener Tomasz Herkt starał się wprowadzać zmiany w składzie, jednak ze względu na kontuzję Erin Rooney możliwości bydgoskiego szkoleniowca były dziś mocno ograniczone. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:24 dla CCC.

Po przerwie gra znacznie się wyrównała, jednak przyjezdne nie pozwoliły wicemistrzyniom Polski na odrobinie strat i bezpieczną przewagę utrzymały już do końca spotkania.