EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Kujawy Pomorze Miasto bydgoszcz

Basket 25 nadal niepokonany w I lidze!

Niepokonane w spotkaniach I ligi we własnej hali pozostają koszykarki KS Basket 25 Bydgoszcz. W niedzielę nasz zespół po bardzo emocjonującym meczu pokonał AZS Uniwersytet Gdański 72:70, odnosząc trzecie zwycięstwo w Artego Arenie i czwarte w rozgrywkach. Mecz od pierwszych minut miał wyrównany przebieg, naszej drużynie  przewagę udało się uzyskać dopiero w końcówce pierwszej kwarty dzięki skutecznej grze Karoliny Puss i Edyty Faleńczyk.

Po przerwie podopieczne Tomasza Rospary miały duże problemy ze zdobywaniem punktów, popełniały mnóstwo strat i błędów w grze, co wykorzystały przyjezdne i odrabiając 7 punktową stratę doprowadziły do remisu (38:38). Nasze zawodniczki zachowały jednak spokój i dzięki celnym rzutom z dystansu Pauliny Kuczyńskiej odzyskały prowadzenie (49:40).

W ostatniej kwarcie gdańszczankom kolejny raz udało się zniwelować różnicę punktową, jednak wtedy bydgoszczanki ponownie zaprezentowały swoją silną broń jaką były tego dnia rzuty trzypunktowe. Po dwóch z rzędu trafieniach Kariny Szybały, na tablicy mieliśmy wynik 63:58 co pozwoliło utrzymać przewagę do końcowego gwizdka. W ostatniej sekundzie losy meczu próbowała jeszcze odwrócić Paulina Kuras, ale piłka po jej rzucie z własnej połowy, odbiła się od obręczy i nie wpadła do kosza.

„To był ciężki mecz, w którym nasza skuteczność nie była zadowalająca. W trudnych momentach udało nam się jednak nadrobić to w obronie. Bardzo ważne trójki rzuciły też Karina i Paulina, dzięki czemu po wielu emocjach możemy cieszyć się z wygranej” – powiedziała po meczu Klaudia Niedźwiedzka

KS Basket 25 Bydgoszcz – AZS Uniwersytet Gdański 72:70 (22:13, 15:16, 17:23, 18:18)

Karina Szybała 19 (9 zb, 5 as), Karolina Puss 15 (4×3), Paulina Kuczyńska 14 (4×3), Edyta Faleńczyk 13 (7 zb), Klaudia Niedźwiedzka 9 (4 prz), Katarzyna Kocaj 2 (8 zb), Daria Walczak 0, Marta Wrzochal 0, Dorota Rybczyńska, Monika Weitz

11SMS PZKosz II Łomianki660 – 60 – 20 – 4290 – 425-135

Teraz czeka nas trzy tygodniowa przerwa w rozgrywkach ligowych (mecz z Pszczółka AZS UMCS II Lublin został rozegrany awansem), a w kolejnym spotkaniu Basket 25 na wyjeździe z KKS Olsztyn (5 grudnia).