EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Kujawy Pomorze Miasto bydgoszcz

Artego i Basket 25 walczą o ligowe punkty

Trudne wyzwanie czeka koszykarki bydgoskiego Artego, które w spotkaniu 9 kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet rozegrają mecz w Lublinie .

Gospodynie sobotniego pojedynku śmiało można nazwać największą niespodzianką ligi. Pszczółka AZS UMCS z bilansem 6 zwycięstw i dwóch porażek zajmuje 3 lokatę w ligowej tabeli i podopiecznych Krzysztofa Szewczyka na pewno nie można lekceważyć tym bardziej gdy grają we własnej hali.

Lublinianki w ostatniej kolejce dość niespodziewanie uległy jednak Basketowi Gdynia. Przegrywając wysoko ostatnią kwartę, zaprzepaściły szansę na wygraną i zapewne w sobotę będą chciały znów powrócić na zwycięski szlak. Główną siłą napędową AZS-u jest znana bydgoskim kibicom Leah Metcalf. Amerykańska rozgrywająca notuje średnio na mecz ponad 13 punktów oraz 4.4 asysty. Solidnym punktem zespołu jest także Jhasmin Player mimo ze przeżywa gorszy sezon niż ubiegłoroczny w barwach Ślęzy Wrocław, to niejednokrotnie udowodniła, że stać ją na bardzo wysokie zdobycze punktowe. Nie wolno także zapominać o środkowych Destiny Williams i Marcie Jujce, czy powołanych na najbliższe mecze reprezentacji Polski Dominice Owczarzak i Agacie Szczepanik.

W grodzie nad Brdą panuje dobra atmosfera. Wszyscy zapomnieli już o słabym meczu we Wrocławiu, a po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w derbach z Energą Toruń nie tylko rozmiary wygranej ale i sam sposób gry pokazuje ze bydgoszczanki wyciągają wnioski po przegranych spotkaniach.

Mecz zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 18.00, a transmisję NA ŻYWO będzie można śledzić na stronie  internetowej www.umcs.pl TUTAJ

 

Z kolei w niedzielę w Artego Arenie, pierwszoligowy KS Basket 25 podejmować będzie AZS Uniwersytet Gdański.

Nasz zespół w tym sezonie bardzo dobrze radzi sobie na zapleczu ekstraklasy i mimo poniedziałkowej porażki w Łomiankach (63:65) zajmuje 3 miejsce w tabeli, tracąc do liderującego AZS Uniwersytet Warszawski tylko dwa punkty.

Początek niedzielnego meczu o godzinie 14:00. WSTĘP WOLNY (Wejście do hali od strony rzeki). ZAPRASZAMY!